Nasdaq tervitab United Partnersit Balti turule

19023455_10155388097486950_972375280352151021_o
Nasdaq teatab, et täna, 12. juunil võetakse Nasdaq Balti First North võlakirjaturule kauplemisele UPP & CO KAUNO 53 OÜ võlakirjad. UPP & CO KAUNO 53 on Eesti varahaldusettevõtte United Partners Property loodud äriühing (SPV ehk special-purpose vehicle), mis omab Leedus (aadressil Kauno 53, Vievis) asuvat Rimi keskladu. Ametlikult võetakse võlakirjad kauplemisele Nasdaq Tallinna turul.

Allutatud, ärikinnisvaraga tagatud võlakirjaemissiooni maht on 4,7 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot. Võlakirjade aastane kupongimäär on 8%, mida makstakse välja kvartaalselt. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 17. aprill 2022.

„First North on kasvuturg ettevõtetele, kel on ambitsiooni teha suuri tegusid, olla läbipaistev ja viia ettevõtte juhtimine uuele kvaliteeditasemele. United Partners vastab nendele kriteeriumitele suurepäraselt,“ ütles Nasdaq Tallinna juht Kaarel Ots.

„Otsustasime võlakirjad First Northile viia eesmärgiga pakkuda investoritele võimalust võlakirju soovi korral lihtsalt ja läbipaistvalt osta ja müüa,“ ütles United Partnersi finantsjuht Siim Sild. „Kuna tegemist on ikkagi 5-aastase võlakirjaga, siis on tähtis, et investoritel oleks võimalus nendega kaubelda. Lisaks loodame, et võlakirja kauplemisele võtmine avardab meie võimalusi kapitali kaasamisel tulevikus uute projektide tarbeks.“

Enne võlakirjade kauplemisele võtmist First North turul viis UPP & CO KAUNO 53 OÜ läbi suunatud võlakirjapakkumise Balti institutsionaalsetele investoritele ja jõukatele eraisikutele. Emissioon märgiti investorite poolt täielikult täis ja kaasatud raha kasutati Leedus asuva Rimi kesklao (Rimi LC Property) ostmiseks.

news
Up
Meediaabi