Nasdaq tervitab UPP Olaines’t Balti võlakirjanimekirja

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid – 29. november 2018

Nasdaq teatab, et täna, 29. novembril noteeriti Nasdaq Balti võlakirjanimekirjas UPP Olaines OÜ võlakirjad. UPP Olaines on Eesti varahaldusettevõtte United Partners’i loodud äriühing (SPV ehk special-purpose vehicle). Ametlikult võetakse võlakirjad kauplemisele Nasdaq Tallinna turul.

Allutatud, ärikinnisvaraga tagatud võlakirjaemissiooni maht on 6,215 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot. Võlakirjade aastane kupongimäär on 7%, mida makstakse välja kvartaalselt. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 10. november 2022. UPP Olaines on Lätis asuva Olaine logistikapargi omanik. Olaines logistikapark on moodne laokompleks, mille hulka kuulub ka suurim külmladu Lätis.

„UPP Olaines’i omanik United Partners sisenes avalikule turule juba aasta tagasi, kui tõi First Northile kauplemisele võlakirjad. On rõõm näha, et United Partnersi meeskond näeb väärtpaberite avalikule turule toomisel väärtust ja noteerib nüüd oma uue ettevõtte võlakirjad reguleeritud turul ehk Balti võlakirjanimekirjas,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

„Meil on hea meel, et ka läbi UPP Olaines OÜ võlakirjaemissiooni oleme saanud pakkuda madalate intressimäärade keskkonnas hea tootlikkusega investeerimisinstrumenti, mille riskisust võib pidada mõõdukaks. UPP Olaines OÜ on pooleteise aasta jooksul teine United Partners Advisory poolt turustatud ning börsile viidud võlakirjaemitent,“ ütles United Partnersi direktor Siim Sild. „Et veelgi tõsta usaldusväärsust olemasolevate ja tulevaste partnerite ees, oli meil kindel soov jõuda Olaines võlakirjadega börsi põhinimekirja. First North turukogemus oli hea ettevalmistus tulevikus rakenduvatele regulatsioonidele ning äriühingu üldjuhtimistavadele. Meie pikem eesmärk on võtta järk-järgult suuremat vastutust kohalike kapitaliturgude arendamisel,“ lisas Sild.

United Partners (UP) on 2003. aastal asutatud sõltumatu Eesti investeerimispank. United Partnersi põhitegevuseks on ettevõtete finantsalane nõustamine (United Partners Advisory), otseinvesteeringud (United Partners Investments), varahalduse teenused (United Partners Asset Management) ja kinnisvaraarendus (United Partners Property).

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: business.nasdaq.com, nasdaqbaltic.com.

Nasdaq pressiteade
UPP Olaines 7.00% subord. bond

news
Up
Meediaabi